Kapadokya'da BizCappadocia Inn Hotel


Türkiye'nin ortasındaki harikalar diyarı Kapadokya'ya hoş geldiniz. Olağanüstü, yükselen kaya oluşumları. Harika yürüyüş yolları İlginç yeraltı şehirleri ve kaya kiliseleri. Ortaçağ'a dayanan bir ilkel yaşam tarzı. Bütün bunlar ve daha fazlası ...

İlgi alanların ne olduğu önemli değil, Türkiye'nin en güzel ve tarihsel açıdan büyüleyici bölümlerinden biri olan Kapadokya'yı sevmek zorundasın. Aynı zamanda 25 yıldan fazla bir süredir ziyaretçileri ağırlayan bir bölgedir; bu, yalnızca sıcak bir karşılamadan değil, aynı zamanda her ihtiyacınıza uygun yemek ve konaklama yerlerinden de emin olabileceğiniz anlamına gelir.


Kapadokya'da Lüks Mağara Oteli

Binlerce yıl önce volkanik dağlar, Mts Erciyes, Hasan ve Melendiz, kırsal bölgeleri kilometrelerce örten kalın tüf tabakasının üzerine yayıldı. Yüzyıllar boyunca rüzgâr ve yağmur, sihirlerini yumuşak kayada yaptı, muhteşem geçitleri oydu ve Kapadokya'nın manzarasını yaratan 'peri bacaları' gibi kayaların dramatik zirvelerini geride bıraktı.

Ancak Kapadokya her zaman dramatik manzaralarından çok daha fazlası olmuştur. İnsanlar da bölgedeki eşsiz izlerini bıraktılar, mağara depolarını oydular, mağara ahırlarını, mağara evlerini ve hatta tüm yer altı şehirlerini kayaların dışına çıkardılar. Bu güne kadar yükselen dorukların çoğu hala yaşamaktadır ve kaya kesme depolarının çoğu hala kışı bekleyen üzüm, limon, patates ve yassı ekmek ile doldurulmaktadır.

Uzun zaman önce Kapadokya, kayalardan yüzlerce mağara kilisesi, şapel ve manastırı oymuş Hristiyanlar tarafından kullanılıyordu. Bu kiliselerin çoğu, hayalet imgeleri hala duvarlardan aşağıya bakan ortaçağ azizlerinin freskleriyle süslenmiştir. 21. yüzyılda, bu antik kiliseler ziyaretçiler için en dikkat çekici manzaraları yaratmaktadır.
REZERVASYON